Holistiline regressiooniteraapia (HRT)

Inimesele on kõige olulisem terviklikkuse tunne. Tervikutunne, mis on tema enda sees. Meis kõigis on olemas mees- ja naispool, sisemaailm ja välismaailm, palju erinevaid Minasid ja inimlikkuse erinevaid tahke.

Kui oleme uutele kogemustele avatud, saame rohkem teadlikuks tunnetest ja hoiakutest, mis on meie sees ja reaalsusest, mis eksisteerib väljaspool meid. Näeme, et kõik puud pole rohelised, kõik mehed pole hülgajad ega kõik naised ranged näägutajad jne. Mõistame, et ebaõnnestumised ei tee meist veel kasutuid ja mõttetuid olevusi, vaid vastupidi, näitavad, et õpime ja julgeme proovida uusi asju.,

Holistilise regressiooniteraapia kõige olulisem ülesanne on aidata inimesel luua hea ühendus iseendaga, oma minaga, kõigi oma olemuse erinevate osadega. Selle teraapia müsteerium seisneb selles, et protsessi käigus on võimalik avastada ja aktiveerida oskusi, võimeid ja uskumusi, mille olemasolust varem aimugi polnud See on parima võimaliku elu loomine - koosloomine

Holistilise regressiooniteraapia protsess on terviklik ja võimas, sest holistilised rännakud sisemaailma võimaldavad samaaegselt töötada nii keha, meele, hinge kui vaimuga. Holistilistel rännakutel uurivad kliendid oma sisemaailma ja leiavad minevikust üles oma probleemide algpõhjused ning töötavad läbi olukorrad, kust hädad alguse on saanud. Sellega vabastatakse minevikku kinni jäänud tunde- ja mõttemustrid, inimesed jõuavad iseendale lähemale ja tervenevad.

MILLAL ON HOLISTILISEST TERAAPIAST ABI?

Kui soovid:
Kui otsid vastuseid küsimustele:

KUIDAS SEANSS VÄLJA NÄEB?

Seanss algab vestlusega. Terapeut ja klient räägivad kliendi hetkeolukorrast, päritoluperekonnast, olulisematest elusündmustest ja ootustest teraapiale. Ühiselt pannakse paika eesmärk, mille poole hakatakse liikuma.

Seansi teises osas vestlevad klient ja terapeut edasi, aga nüüd lamab klient diivanil suletud silmadega ja uurib terapeudi juhendamisel oma sisemaailma. Järk-järgult mõnusalt lõõgastudes jõuab klient une-eelsesse meditatiivsesse seisundisse. Rännak toimub muutunud teadvuse seisundis, mil kliendi ajus domineerivad sügava lõdvestuse tulemusena alfa-lained ja nii tajub ta hoopis selgemini  iseennast, oma keha ja sisemaailma. Sel viisil on alateadvusele vabam juurdepääs ja lihtsam on harjumuspäraseid “programme“ avastada, mõista ja muuta.

Muutunud teadvuse seisundis võivad esile kerkida sündmused, mida klient hästi mäletab, aga meenuda võivad ka olukorrad mis on peidetud sügavale alateadvusse ja täiesti unustatud. 

Holistilisel rännakul tervendatakse tundeid ja keha ning leitakse läbielatud sündmuste seos isikliku arenguga, nn eluõppetundidega.
Baaspõhimõte on see, et probleem ja sellega seotud kehalised sümptomid kaovad, kui inimene läheb tagasi selle momendi või olukorra juurde, kus probleem tekkis, lahendab selle ja mõistab õppetundi, mille kogetust sai.

Kõige lihtsam oleks öelda, et rännaku tulemusel toimub suurpuhastus, kus klient saab teadlikult vanal tundel, mälestusel, uskumusel minna lasta. Sellega seoses vabaneb hulk energiat, mida oleme seni kasutanud alateadlikult ebamugavustunde hoidmiseks, mingi iseenda osa varjamiseks. Kui olukord on lahendatud, saab vabanenud energia suunata oma ellu ja tegutsemisse.


MIS ON MUUTUNUD TEADVUSESEISUND?

Muutunud teadvuseseisund ehk meditatiivne seisund on lõõgastunud olek, kus aju teeb valdavalt alfa laineid. Tavaelus oleme sellises seisundis vahetult enne magamajäämist, kui lebame voodis, silmad suletud, aga ei ole veel uinunud ja hommikul, kui enam ei maga, aga silmad on veel suletud ja uneleme ärkveloleku ja une vahepeal. Rännaku ajal pole inimene hüpnoosis, vaid täielikult teadlik oma kehast ja ümbrusest. Ta on rohkemgi “kohal“ ja iseendaga kontaktis kui kiires tavaelus.


KUIDAS TOIMUB MUUTUS?

Töötades läbi neid tundeteemasid, mis on seotud probleemidega elus, muudame oma sisereaalsust, lahustades minevikus läbielatud pingeid, valu, viha, süütunnet, häbi jne. Kui oleme need vabastanud - mineviku kogemuse teadvustanud ja mõtestanud, muutub ka igapäevaelu - ärritanud suhe ei tekita enam tugevaid tundeid, ärevus kaob, pinge haihtub jne. Muutused sisemaailmas toovad kaasa muutused välismaailmas ning tehtud ümberkorraldused kanduvad ka tavaellu – uskumustesse, hoiakutesse, suhetesse, käitumisse, kehasse. Julgeme taas täie rinnaga hingata ja elu vastu võtta.


 KUI KAUA KESTAB RÄNNAK IA KUI PIKK ON TERAAPIAPROTSESS?

Üks rännak kestab keskmiselt kolm tundi. Esmakordselt teraapiasse tulijal soovitatakse läbi teha holistiline nelik - neli kolmetunnist seanssi ühe kuni kahe nädala jooksul. Sellisel viisil on protsess intensiivsem ja tulemus parem, sest alateadvus on selle lühikese ajaperioodi jooksul järjestikustel seanssidel avatud. Edasine sõltub kliendi probleemi sügavusest ja vajadustest. Soovitav on kuu-kahe tagant üks seanss teha, et muutused kinnistada ja tasapisi edasi liikuda. Kui probleem on sügavam, peaks ka teraapiatöö olema intensiivsem.

KUIDAS LEIDA KÕIGE OLULISEM, MILLEST ALUSTADA?

Siin tulevad appi terapeudi kogemused ja intuitsioon. Kliendil on kogu protsessi ajal olemas terapeudi täistähelepanu ja kohalolek. Terapeut teeb rännaku läbi koos kliendiga – ta tunneb tema emotsioone, tajub pingeid, seisundeid või kogemusi.  See on väga loominguline protsess, mille keskmes on klient oma täiesti erilise isiksuse, kogemuste, uskumuste ja tõekspidamistega.

 
MIKS PEAKS TULEMA TERAAPIASSE?

Iga meie probleem on blokeering isiklikus energiasüsteemis ning see on seotud nii mõtete kui kehaga, aga ennekõike tunnetega. Blokeeringuid tekitavad läbielamata tundeid - viha, hirm, häbitunne, süütunne, sõltuvus, argus, perfektsionism. Nende tunnete endas kinnihoidmine nõuab tohutul hulgal energiat, mida saaksime palju otstarbekamalt kasutada. Holistiline teraapia aitab neid energiablokeeringuid läbi töötada ja vabastada. Iga inimene on eriline – maailmas pole teist sinusugust ja vabanedes oma energiablokeeringutest, jõuad lähemale iseendale, oma olemusele ja vajadustele ning hakkad väljendama end nii, nagu sa ise soovid. Iseenda väärtustamine ja austamine saab läbivaks seisundiks ja sa jõuad sügavale arusaamisele, et oled ise oma elu looja.